Sayfalar

Recent Posts

2008/05/12

TÜRK TELEKOM VİDEOFON

Hey gidi günler. Ufaktık , Televizyon tek kanal ve siyah beyazdı. Uzay yolu'nun Kaptan Kirk'i mürettabatıyla ekrandan görüntülü konuşurdu. Eklemedende edemiyeceğim Mr Spock tam bir beyefendiydi. Ruhu şad olsun.sonra bu zımbırtılardan james bond filmlerinde gördüm. vaybe filan derdik.
Blade Runner'da son halini almıştı.Ve total Recall gibi daha bir çok filmde. Muhtemelen bir ürünü piyasaya sürmeden Hollywood la anlaşıyorlar toplumu alıştırıyorlar. Bu bir yeri işgal etmeden önceki Amerikan politikasıylada benzer. Mesela Üniversitede True Lies'ı izlemiştim. Nereden çıktı demiştik şu arap teröristler. O zamana kadar kötü adamlar hep Rus'tu. Aman dikkat şu sıralar Turk'lerinde sıkça sözü geçiyor dizi ve filmlerde.

Neyse konuyu dağıtmayalım. En sonunda görüntülü telefonumuzda oldu . Tamam 7-8 senedir internet kullanıcıları bilgisayardan görüntülü haberleşiyor. Ama şimdi olay kitlelere yayılacak. Ne diyelim hayırlı uğurulu olsun. İşallah konuşurken kimse bize nah filan yapmaz kırarım o videofonu hiç düşünmeden fütursuzca.

0 comments:

Yorum Gönder